Võidab see, kellel on kõige hullem mees 22. november 2013

www / Kommentaarid (3)

Kinoteater esitleb: laval ainult tüdrukud! Piletid siit
Piret Krumm ja Katariina Tamm etendavad pihtimuslikku teatrilavastust "Võidab see, kellel on kõige hullem mees".

"Võidab see, kellel on kõige hullem mees" räägib autorite sõnul sellest, mis tunne on olla Eestis 24-aastane vallaline naine. Sketšide, lugude ja omavaheliste dialoogide kaudu vaatavad Piret ja Katariina irooniliselt tagasi juhtumistele oma elus ning suhetele meestega, kelle definitsioon tänapäeval järjest ähmasemaks muutub.

Kas tegu on feministliku tükiga? Üks osalistest, Piret Krumm on segaduses: "Kas ma olen feminist, kui mul on eneseväärikus? Võib-olla tõesti, et eneseväärikus ongi Ida-Euroopa versioon feminismist,“ arutleb Krumm.

Teine esineja Katariina Tamm toob välja, et pihtimuslik ¸anr algas kunstis tegelikult juba püha Augustinusega ning tipnes nüüd hiljuti Maire Aunaste raamatuga "Viis aastat peidus", mis räägib teatavasti teletähe juhtumistest Ameerikas. "Tükki on kogutud halenaljakaid juhtumeid meie enda ja meie sõprade elust", ütleb Katariina. "Ongi kõik. Seal on nalja, on eneseirooniat, on otsimist ja on leidmist. „On meeleheidet, hüsteeriat, enesevigastamist, erootilist kurbmängu ja seksistlikku huumorit. Süntees maailmavalust ja selle parandamisest, ennekõike puhas ja toores janu lunastuse järele. Sest just seda me teeme: asetame jalg jala ette. Tõstame veel kord pilgu uriseva ja naeratava maailma poole. Andku jumal meile andeks,“ mõtiskleb Piret selle üle, mida elus ja laval üle elada tuleb.

Ka tükki lavale seadnud Diana Leesalu ja Paavo Piigi sõnul ei olegi sellel päriselt ¸anri - tegu on umbes tunniajase seguga püstijalakomöödiast, estraadist, dokumentaalteatrist. "´anriks on Piret ja Katariina, nende erakordsus, nende sarm."

"Võidab see, kellel on kõige hullem mees" on Kinoteatri lavastus. Kinoteater on sõprade rühmitus, mis on varem välja toonud nelja mehe "Püstijalukomöödia" (2011) ning Henrik Kalmeti ja Jörgen Liigi stand-up kavasid (2012).

Soovitatav vanus alates 16. eluaastast

Kestus 1h 15 min
Ligipääs ratastooliga puudub


Kommentaarid: 3

 • Esimene kommenteerija:-) 21. jaan

  Suurepärane tükk, ja nagu ikka, meie noored näitlejad on väga tasemel ja üliandekad. Tublid, Piret ja Katariina! Terve tund südamest naeru ja äratundmist! Aitäh!
 • Paola 07. juuli

  Prova di prestito

  Buongiorno cari amici,

  Vorrei condividere una gioia con voi, non credevo al prestito di denaro tra privati, ma un giorno un'amica mi ha consigliato una prestatrice particolare, ho avuto la buona persona una prestatrice onesta particolare che cercavo da anni.
  Ho ottenuto il mio prestito che lo permette di bene vivere attualmente. Pago regolarmente le mie mensilità,
  Potete contattare se siete nella necessità di un prestito per diverse ragioni, due dei miei colleghi hanno anche ricevuto prestiti senza alcuna difficoltà.
  Ecco il suo e-mail carinabaur1@gmail.com

  Per tutti i vostri soldi ha bisogno di contatto: carinabaur1@gmail.com
 • Merilin 18. sept

  Tere

  Olen näinud seda tükki etv kunagi ja jube lahe. Kuid kust saaks seda veel kord näha? Kas on see äkki ka salvestatud ja või on kuskil internetist võimaöik kätte saada? Olen otsinud kuid ei leidnud....

  Tänud

Lisa kommentaar

Email again: