Komöödiafestivalil kuulutati välja esimese Naljastipendiumi saajad 25. mai 2014

alari / Kommentaarid (1)

Tallinn Comedy Festivalil kuulutati välja esimesed Naljastipendiimi laureaadid. Esimese Naljastipendiumi said Kaarel Nõmmik üritustesarja Fopaa arendamiseks ning Tigran Gevorkjan esinemistega seotud sõidukulude katmiseks.

Üks stipendiumi asutajatest, Paul Piik Kinoteatri kollektiivist kommenteeris: “Meieni jõudnud taotlused olid väga erinevad. Raha küsiti välisfestivalide külastamiseks, kava ettevalmistuseks, transpordikulude katmiseks Eesti piires ja ürituste korraldamiseks. Kaarel ja Tigran on mõlemad juba tõestanud, et nad rikastavad siinset stand-upi maastikku. Usume, et stipendium annab neile veelgi tuult tiibadesse.”

Kaarel Nõmmik on stand up formaadiga tegelenud poolteist aastat nii esineja kui üritustesarja Fopaa korraldajana. Stipendiumi abiga plaanib korraldama hakata ka nö. avatud mikrofoni õhtuid. 

Tigran Gevorkjan on Armeenias sündinud noor koomik, kes on üles astunud 5 avatud mikrofoni õhtul ning kes seega on aktiivselt teoks tegemas oma unistust saada stand-up koomikuks. 

Piigi sõnul tõestasid esimese Naljastipendiumi avaldused, et muuhulgas on stand-upi kultuuri arendamiseks vaja ka raha, ning stipendiumi asutajad otsustasid seda edaspidi välja anda igal aastal.

Naljastipendiumi asutasid mitmeid aastaid Eesti teatri ja meelelahutusmaastikul tegutsenud rühmitused Monoteater, Komeediklubi ja Kinoteater siinse stand-up kultuuri edendamiseks. Kuni 1500€ suuruseid stipendiume võivad taotleda nii üksikartistid kui kollektiivid projektide toetuseks, täiendõppeks ja (välis)festivalide külastamiseks. 

Stand-upi fännid on oodatud omalt poolt stipendiumifondi suurendama, juriidilistele isikutule ei lisandu seejuures täiendavat maksukohustust. Lisainfo selle kohta on stipendiumi veebilehel 

Kommentaarid: 1

 • Paola 07. juuli

  Prova di prestito

  Buongiorno cari amici,

  Vorrei condividere una gioia con voi, non credevo al prestito di denaro tra privati, ma un giorno un'amica mi ha consigliato una prestatrice particolare, ho avuto la buona persona una prestatrice onesta particolare che cercavo da anni.
  Ho ottenuto il mio prestito che lo permette di bene vivere attualmente. Pago regolarmente le mie mensilità,
  Potete contattare se siete nella necessità di un prestito per diverse ragioni, due dei miei colleghi hanno anche ricevuto prestiti senza alcuna difficoltà.
  Ecco il suo e-mail carinabaur1@gmail.com

  Per tutti i vostri soldi ha bisogno di contatto: carinabaur1@gmail.com

Lisa kommentaar

Email again: