Mitu tundi veetsid sina jaanuaris teatris? 6. veebruar 2018

alari / Kirjuta esimene kommentaar

Kinoteatri eksperimendi esimene kuu on edukalt läbi. Selle käigus veetis Alissija, kelle eesmärgiks on aasta jooksul ära näha kogu 2018. aastal esietenduv Eesti teater, kokku ligi 17 tundi teatris, vaadates ära 10 uut lavastust. Kuidas tal läinud on?
"Hakkan vaikselt kokku saama puslet, et miks teater vahest toredam on kui kino." (Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas)

"On olnud asju, mida ma olen märganud etendustel kordumas erinevates vormides, seekord tuli aga sisse miskit, millele võin “nähtud” linnukese lõpuks panna. Nimelt nägin esimest korda laval elusa inimese keha aadamaülikonnas." (ICE)

"Etenduse lõpus plaksutades ma tundsin esimest korda, et ma tahan plaksutada. See oli tänulikkus kõigile inimestele, kes olid sellega vähegi seotud. Ma mõtlesin terve tee kõndides magamistoani, kuidas ma oma tööd armastan." (Medeia)
 
 
Eksperimendi esimesel kuul kolis Alissija Valgast Tallinnasse, leides peatuspaiga Telliskivi tänava kandis, et olla kunstiinimestele lähemal. Lisaks pealinnale viis tema teatritee jaanuaris ka Rakverre ja Tartusse; kokku läbis ta teatri nimel 431 kilomeetrit. Veebruaris koormus suureneb, ees ootab vähemalt 14 teatrikülastust, sealhulgas esimesed retked Pärnusse ja Viljandisse.

Kahe nädala tagant kolmapäeviti käib Alissija Kuku raadio hommikuprogrammis teatrisoovitusi jagamas. Tema jaanuarikuu lemmikuteks osutusid Väike jumalanna Eesti Draamateatris, Невесомость Kanuti Gildi SAALis ja ICE Von Krahli teatris. Neid kõiki saab jätkuvalt vaatama minna – juhul, kui otsite teatrisoovitust inimeselt, kes on kõiki uusi asju Eesti teatris näinud.

Muljed nähtud etendustelt talletab Alissija operatiivselt blogisse, mille leiab eksperiment.kinoteater.ee ning kust pärinevad ka ülaltoodud tsitaadid.

Kinoteatri eksperimenti toetavad Apollo Kino, Eesti Teatri Agentuur, Eesti Etendusasutuste Liit ja Hektor Design Hostel.

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: