Eksperimendi viimane ponnistus 27. november 2018

alari / Kirjuta esimene kommentaar

Aasta alguses teatriskäimise eksperimenti alustanud Alissijal on praeguseks seljataga 165 etendust, ta on teatris veetnud üle 300 tunni ja läbinud ligi 18 000 kilomeetrit.

Sügise saabudes öeldakse teatris "Head uut aastat" – ja väsimatu repertuaarimasin hakkab jälle kunsti tootma. Septembris vaatas Alissija 13 uut lavastust üle Eesti. Oktoobris oli külastusi juba 23. Novembris on üldse kokku kuus õhtut, kus ta ei ole teatris. Ja siis harras detsember oma lastelavastuste laviiniga... aga lõpp tõesti paistab. Ja praeguse seisuga paistab samuti, et Alissija saab aasta lõpuks täis 200 vaadatud etendust. Eestis on palju teatrit!

Mis saab edasi? Sellele küsimusele saab ilmselt vastuse juba dokumentaalfilmist, mis on Alissija tegemisi aasta jooksul jälginud, ja jälgib veel ka pärast teatriaasta lõppemist. Mis see kunst on? Mis ta inimesega teeb? Need küsimused püsivad Kinoteatris ülal veel mõnda aega.

Vahepeal aga lõbus aastalõpumäng Alissija blogi põhjal – ühenda mõte ja lavastus!

1. "Muidu oli kõik päris keskpärane, aga 45 minutit on alati võrdlemisi nauditav."
2. "Isegi eesriie ja tagariie pakkusid mulle huvi."
3. "Magama jääda on kõige mõnusam/lihtsam balletti vaadates."
4. "Kaasaegne tants ja kontseptuaalne kunst – mis see on? Need on justkui psühhoteraapia seansid. Täpselt nii tühjad või hoopis võimsad, kui oled sina ise."
5. "See oli vist esimene kord minu karjääri jooksul, kui ma kuulsin nii palju publikut. Ja selle kuulmine meeldis mulle. Need helid polnud telefoni vibratsioon, kohmakad kähatused, kõhukorinad või kommipaberi sahinad. Need olid elusad emotsioonid otsereaktsioonidena etendusele!! Kujutate ette!!"  

  • Põrsas Desmond ja sookolli lõks, Rakvere Teater

  • Tuli mees naise juurde, Vene Teater

  • Romeo ja Julia, Vanemuine

  • Generatsioonid, Fine5

  • Pilgatud pimedus, VAT Teater – läks ka lavastuste toppi!

Õiged vastused leiad eksperiment.kinoteater.ee.

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: