Monument


Lavastaja: Priit Võigemast
Laval: Mari Jürjens, Kait Kall, Markus Luik (Eesti Draamateater), Tõnis Niinemets, Evelin Võigemast (Tallinna Linnateater).
Kunstnik: Kairi Mändla
Tõlkija ja dramaturg: Paavo Piik
Valguskujundaja: Priidu Adlas
Helikujundaja: Veiko Tubin
Videokunstnik: Mikk-Mait Kivi (Von Krahli Teater)
Produktsioon: Kinoteater ja Von Krahli Teater

Kinoteatri ja Von Krahli Teatri koostöös sündiv lavastus ‘Monument’ (autor Marius von Mayenburg) on ühest küljest lihtne perelugu, teisest küljest vaimukas kokkuvõte ummikust, kuhu praegune väärtuste dialoog Euroopas on jõudnud – omamoodi õhtumaa allakäigu kirjeldus.

Priit Võigemasti lavastuses leiab kajastamist moodsa pereelu köielkõnd. Kuidas ühildada karjääri ja suhet? Kuidas kasvatada lapsi, kui sind kunagi kodus ei ole? Mida teha, kui isegi unekliinikust öeldakse, et mees, sa peaksid oma elu muutma?

Marius von Mayenburg on hetkel üks saksa mängitumaid näitekirjanikke, kelle looming ei ole ka Eestis võõras. Kinodes jooksis eelmisel aastal 'Õpilane', teatris mängiti 'Perplexi' ja 'Märter' tuleb sel hooajal Endla teatris lavastamisele.

Esietendus 20. oktoobril kell 19 Von Krahli Teatris.

Etenduse kestus: 2 tundi, ühes vaatuses.


Toetajad: Kultuurkapital, KultuuriministeeriumNB! Kes Monumendi piletitele seni pihta pole saanud, siis informeerime, et lisaetendusi tuleb kindlasti 2019. aastal ning ka 2020. aastal. Lisaetenduste planeerimine on keerukas nii näitlejate kui mängupaiga hõivatuse tõttu, kuid anname endast parima, et kõik soovijad Monumendi varem või hiljem ära näeksid.

Toimumisaeg

Lisaetendusi tuleb kindlasti 2019. aastal ning ka 2020. aastal. Lisaetenduste planeerimine on keerukas nii näitlejate kui mängupaiga hõivatuse tõttu, kuid anname endast parima, et kõik soovijad Monumendi varem või hiljem ära näeksid.